Avionaut Ultralite Fotelik samochodowy 0-13 kg i-Size

Avionaut Ultralite to fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci do ok 15 m-cy, zgodny z nową regulacją i-Size, w przedziale 45-86 cm lub do 13kg. Fotelik jest montowany tyłem do kierunku jazdy na pasy samochodowe lub po dokupieniu bazy na szyny isofix. Fotelik wyposażono w rewolucyjną wkładkę piksel która doskonale współgra z anatomią noworodków.

Więcej szczegółów

7265

699,00 zł


AVIONAUT Ultralite

Fotelik samochodowy montowany tyłem na pasy od: 46-86cm

Zobacz najnowszą wersję fotelika 0-13 firmy Avionaut - Avionaut Pixel >>LINK<<


AvionautFoteliki samochodowe dla dzieci Avionaut zostały opracowane we współpracy z projektantami i konstruktorami z doświadczeniem w branży lotniczej. Celem było stworzenie absolutnie bezpiecznych i najwygodniejszych fotelików samochodowych dla dzieci. Produkty Avionaut są ergonomiczne i rosną razem z dzieckiem, aby jak najlepiej dostosować się do ich potrzeb. Dlaczego firma Lookart jest tak pewna jakości fotelików samochodowych? Ponieważ wszystkie modele są produkowane w Polsce, gdzie ma pełną kontrolę nad ich wykonaniem oraz nad wykorzystanymi materiałami.

Avionaut Ultralite Fotelik samochodowy 0-12 kg

Avionaut Ultralite to ultralekki fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci od 0m-cy do ok 15m-cy. Fotelik produkowany jest w dwóch wersjach, klasycznej 2,9 kg i z carbonową rączką 2,5 kg. Ta druga to obecnie najlżejszy fotelik sprzedawany na polskim rynku. Jednak najważniejsze cechy to jego innowacyjna konstrukcja, fotelik w całości został wykonany z materiału energochłonnego a nie tak jak w przypadku innych konkurencyjnych fotelików posiadających tylko wkładki w newralgicznych miejscach. Drugą taką cechą jest wkładka która wyraźnie odróżnia ten fotelik od produktów konkurencji, została zaprojektowana przez fizjoterapeutę i jest to zupełnie świeże spojrzenie na ułożenie ciała małego dziecka w foteliku. 

 • Innowacyjna wkładka pixel, dzięki niej pozycja Twojego dziecka niezależnie od wieku będzie prawidłowa
 • Ultralite oznacza niewiarygodną lekkość - fotelik waży poniżej 2,5 kg w wersji z karbonową rączką, a 2,9 kg w wersji standardowej. Przenoszenie go to przyjemność dla rodzica, utralite to najlżejszy fotelik na polskim rynku i prawdopodobnie na świecie.
 • Cała skorupa fotelika wykonana jest z materiału energochłonnego dzięki temu ultralite redukuje energię powstałą podczas wypadku, to dla tego jest niezwykle skuteczny. W odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań gdzie materiał energochłonny to tylko niewielkie wstawki w skorupie fotelika, przyklejone od wewnątrz.
 • i-Size oznacza nadzwyczajne bezpieczeństwo dla dziecka. Ultralite jest jednym z niewielu fotelików, które są zgodne z najnowszymi regulacjami. Co zostało potwierdzone testami zderzeniowymi.
 • W foteliku Ultralite liczy się każdy gram, dlatego też został on wykonany z nowych kompozytów i węgla. Dzięki temu jest on niezwykle lekki, ale również bardzo wytrzymały i absorbujący energię. Gramatura włókien węglowych +1,55 g/cm3.
 • Nawet najlepszy fotelik może być nieefektywny poprzez jego złe zamontowanie w samochodzie. W foteliku Ultralite zastosowano doskonałe oznaczenie prowadnic pasów redukujące możliwość pomyłki podczas zapięcia.
 • Fotelik posiada budkę chroniącą dziecko przed promieniami słonecznymi, która jest schowana w skorupie fotelika pod zamkiem błyskawicznym.
 • Siedzisko wykonane jest z pianki termoplastycznej, który pod wpływem ciepła i nacisku idealnie dopasowuje się do kształtu ciała dziecka.
 • Do Ultralite pasują adaptery Maxi-Cosi co sprawia że można go zamontować do większości modeli wózków. Pełną listę firm znajdziecie Państwo poniżej.
Avionaut Ultralite Fotelik samochodowy 0-12 kg
 
Avionaut Ultralite Fotelik samochodowy 0-12 kg
 
Avionaut Ultralite Fotelik samochodowy 0-12 kg
Avionaut Ultralite Fotelik samochodowy 0-12 kg


Avionaut ultralite testy zderzeniowe I-size i adac.

W chwili wprowadzenia fotelika ultralite do sprzedaży, wersja z bazą miała zaliczone testy zderzeniowe zgodnie z homologacją I-size. Oznacza to że fotelik został przetestowany zarówno podczas zderzenia czołowego jak i bocznego. Prędkość przy zderzeniu czołowym to 50km/h, boczna to 24km/h z penetracją. Uderzenie w tył samochodu zostało przeprowadzone przy przy  prędkości 30km/h. Testy I-size tak jak w przypadku adac przeprowadza się z wykorzystaniem manekina typu Q. Dla potrzeb testu ultralite zostały użyte manekiny Q0 i Q1 odpowiednio z czterema i sześcioma czujnikami. Wyniki testów są bardzo dobre, wartości przeciążenia okazały się znacząco mniejsze od dopuszczalnych dla pozytywnego zaliczenia. Dla zderzenia czołowego zmierzono o 53% mniejsze przeciążenia w obrębie głowy i 40% mniejsze w obrębie kręgosłupa. Zderzenie boczne wykazało 20% zapas w stosunku do wymagań homologacji I-size. Nowa wersja fotelika posiada dodatkowo system ochrony bocznej który podczas testu i-size nie był jeszcze zaimplementowany. Dopiero kolejne niezależne testy wykażą w jakim stopniu wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa podczas zderzenia bocznego.

  
 
Czym jest I-size i w jaki sposób wpływa na bezpieczeństwo Ultralita
Zapewnia ona ochronę na kilka sposobów:
 • Obowiązek wożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia i / lub 75/80 cm wzrostu, który zapewni lepszą ochronę głowy i szyi.
 • Dotychczasowe kategorie wagowe zostaną zastąpione kategorią produktu w oparciu o wzrost dziecka. Foteliki z oznaczeniem i-Size będą posiadały informację do jakiego dziecka pasują, do którego miesiąca oraz jakiego wzrostu (w pozycji siedzącej oraz stojącej).
 • Na zderzenie boczne oraz dachowanie foteliki testowane będą nowymi manekinami Q, które lepiej odzwierciedlają zachowanie ciała ludzkiego oraz posiadają więcej czujników. Testy te oparte będą o nowe procedury. Każdy fotelik będzie badany za pomocą dwóch manekinów - odpowiadających dziecku 5-cio i 95-cio centylowemu.
 • Urządzenia wyposażone w ISOFIX oraz noga podpierająca będą przynależeć do kategorii “uniwersalne”, tak aby pasowały do wszystkich samochodów z systemem Isofix. Jest to działanie mające na celu upowszechnienie tych rozwiązań, a w rezultacie zwiększenia bezpieczeństwa dzieci oraz zmniejszenia liczby błędów montażowych popełnianych przez rodziców.
   

Kontakt


Sklep Bociek
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Kontakt:
+48 788 788 333
+48 322715679
[email protected]

BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581

Autor: Sklep BOCIEK