Wybór fotelika samochodowego jakim ma podróżować nasze dziecko jest jedną z ważniejszych decyzji rodziców. To od wyboru jakiego dokonają zmotoryzowani rodzice zależeć będzie bezpieczeństwo i komfort dziecka w podróży. Niezależnie od czasu jazdy samochodem czy to będzie odwiedzenie najbliższego sklepu, wyprawa na drugi koniec Polski albo podróż zagranicę, fotelik musi być komfortowy, bezpieczny i przytulny.


Jak wybrać odpowiedni fotelik?
 
Wybierając odpowiedni fotelik musisz być pewny, że rozmiar fotelika jest odpowiedni dla Twojego dziecka i czy pasuje do Twojego samochodu. Dla niemowlaków rekomendujemy nosidełko JET 0-13kg, który pozwala nosic Twoje dziecko i może być zamocowany do wózka. Nosidełka są instalowane tyłem do kierunku jazdy ponieważ Twoje dziecko spędza większość dnia leżąc pod kątem 45 stopni. Jeśli Twoje dziecko siedzi samodzielnie i przekracza 13 kg lub jeśli główka dziecka wystaje ponad górną część fotelika oznacza to, że nosidełko powinno być wymienione na większy fotelik montowany przodem do kierunku jazdy. Oferujemy fotelik GLIDER 9-25kg lub EVOLVAIR 9-36kg, które mogą być używane przez dłuższy okres czasu. Obydwa fotele są szeroko regulowane i mogą być dostosowane do postawy Twojego małego podróżnika. Foteliki samochodowe są początkowo projektowane dla niemowlaków, które z reguły zasypiają w trakcie długich podróży. W związku z tym bardzo ważna jest możliwość regulacji żeby mały pasażer mógł podróżować w pozycji bliskiej do kąta 45 stopni.
 
Wiek i waga
 
Międzynarodowi specjaliści od bezpieczeństwa podzielili foteliki na odpowiednie grupy wagowe biorąc pod uwagę następujące aspekty: wagę dziecka, wielkość ciała oraz specjalne potrzeby
Grupa wagowa
Waga
Zalecany wiek
Produkt
0+
do 13kg
Niemowlę
do 12 miesięcy
Jet
1
9 do 18 kg
Małe dziecko
od 9 miesięcy do 3½ roku
Glider, Evolvair
2
15-25kg
Dziecko
od 3 do 7 lat
GliderEvolvair
3
22-36kg
Dziecko
od 6 do 12 lat
Evolvair
 
Instalacja w samochodzie
 
Stabilna i pewna instalacja fotelika w samochodzie jest jedną z najważniejszych rzeczy, które wpływają na bezpieczeństwo dziecka w samochodzie. Większość samochodów wyprodukowanych po 2000 roku jest dostosowana do instalacji fotelików samochodowych za pomocą pasów, jednak zalecamy próbny montaż przed zakupem. Przy zakupie zalecamy również aby zabrać ze sobą dziecko i sprawdzić jak pasuje i czuje się w foteliku. Każdy samochód wyprodukowany po 2006 roku jest wyposażony w system ISOFIX, który pozwala na pewną instalację fotelika do podwozia samochodu poprzez mocowania wbudowane w tylne siedzenia samochodu. Żeby jednak to było możliwe fotelik musi być wyposażony w prawidłowe mocowania lub bazę mocującą w przypadku nosidełka.
 
Jak Wybrać Fotelik

Kontakt


Sklep Bociek
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Kontakt:
+48 788 788 333
+48 322715679
[email protected]

BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581

Autor: Sklep BOCIEK